Biznesowo o prawie i podatkach.

O projekcie

Doradca Transakcyjny to miejsce stworzone z myślą o rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Właściciele oraz zarządcy firm znajdą tu praktyczne informacje, które pomogą w codziennym prowadzeniu biznesu.

Doradca Transakcyjny zawiera także cenne informacje dla wszystkich przedsiębiorców,  którzy chcą dokonać znaczących zmian w swoim biznesie i myślą o kupnie lub sprzedaży firmy lub nieruchomości, albo zastanawiają się nad przekształceniem w inny podmiot. To także źródło cennych informacji dla inwestorów oraz przedsiębiorców poszukujących kapitału. Informacje tu zawarte mogą być przydatne przy negocjowaniu umów.

Serwis odnosi się również do kwestii sporów pomiędzy stronami różnych transakcji i zasad ich rozwiązywania w postępowaniu sądowym, w tym arbitrażowym.

Doradca Transakcyjny omawia również aspekty prawne dotyczące inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE).

Publikowane artykuły podzielone są według grup tematycznych z zakresu transakcji, spółek, a także w ramach dedykowanej kategorii dla wspólników.
Gromadzona w serwisie wiedza jest efektem doświadczenia zawodowego autorów – radcy prawnego Witolda Chmarzyńskiego, adwokata Emila Cieślikowskiego, adwokat Anny Dąbek i adwokata Marcina Juszczyka. Codzienna praktyka w świadczeniu prawnego wsparcia dla biznesu dostarcza nieustannej inspiracji, zaś najlepszą motywacją, jest rozwój polskich przedsiębiorstw.

Dane kontaktowe

Serwis prowadzony jest przez radcę prawnego Witolda Chmarzyńskiego oraz adwokata Emila Cieślikowskiego, wspólników Cieślikowski, Chmarzyński kancelaria adwokacko-radcowska sp.j. Adres Kancelarii: ul. Chmielna 132/134 00-805 Warszawa http://cclaw.com.pl/ Witold Chmarzyński witold.chmarzynski@cclaw.com.pl tel. +48 694 638 529 Emil Cieślikowski emil.cieslikowski@cclaw.com.pl tel. +48 693 950 570

O autorach

emil_cieslikowski Witold Chmarzyński - radca prawny o wyjątkowej umiejętności biznesowego rozpatrywania zagadnień prawnych. W swojej praktyce zawodowej koncentruje się na obsłudze podmiotów gospodarczych - zarówno z polskim, jak i zagranicznym kapitałem. Wśród jego specjalizacji w ramach prawa handlowego i cywilnego wymienić można m.in. przekształcenia spółek i działalności gospodarczych, transakcje fuzji i przejęć (M&A), bieżącą obsługę firm, wsparcie merytoryczne dla właścicieli biznesu. Posiada również bogate doświadczenie w szeroko pojętym prawie nieruchomości. Obsługiwał liczne transakcje kupna oraz sprzedaży działek budowlanych, lokali, magazynów. Dokonywał badań prawnych (due diligence) nieruchomości. Reprezentował znaną międzynarodową sieć sklepów przy zawieraniu licznych umów najmu lokali przeznaczonych pod sklepy. Jego pasją (prywatną jak i zawodową) jest elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, prelegentem na licznych konferencjach poświęconych tematyce prawnej elektromobilności. Przez klientów ceniony jest szczególnie za sumienność, zaangażowanie, znajomość specyfiki branży biznesowej i doświadczenie we współpracy w środowisku międzynarodowym. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował także prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach rocznego stypendium. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Prawo spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje w języku polskim oraz angielskim. W ramach hobby uprawia żeglarstwo oraz biegi długodystansowe, a także pogłębia umiejętności gry w brydża towarzyskiego i sportowego.   emil_cieslikowskiEmil Cieślikowski – adwokat doskonale rozumiejący potrzeby klientów specjalista z blisko czternastoletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych, a także osób fizycznych. Zajmuje się przede wszystkim reprezentowaniem klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, arbitrażowymi i Sądem Najwyższym. Brał udział w kilkuset postępowaniach jako pełnomocnik podmiotów gospodarczych, między innymi z branży nieruchomościowej, motoryzacyjnej, spożywczej, wydawniczej, przetwórczej i usługowej. Największe doświadczenie posiada w prowadzeniu negocjacji i sporów związanych z najmami powierzchni handlowych, magazynowych i biurowych. Wspomaga klientów także na etapie przedsądowego rozwiązywania sporów oraz w mediacjach. Doświadczenie zdobywał przez kilkanaście lat współpracując z renomowaną kancelarią prawną, która od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita.
Strona zapisuje pliki cookies na Twoim komputerze. Dowiedz się więcejRozumiem