Biznesowo o prawie i podatkach.

O projekcie

 

Gromadzona w serwisie wiedza jest efektem doświadczenia zawodowego autorów – radcy prawnego Witolda Chmarzyńskiego, adwokata Emila Cieślikowskiego, adwokat Anny Dąbek i adwokata Marcina Juszczyka, wspólników CCLaw Creative Consultants Law Firm. Codzienna praktyka w świadczeniu prawnego wsparcia dla biznesu dostarcza nam nieustannej inspiracji, zaś najlepszą motywacją, jest rozwój polskich przedsiębiorstw.

Doradca Transakcyjny to miejsce stworzone z myślą o rozwoju przedsiębiorstw. Właściciele oraz zarządcy firm znajdą tu praktyczne informacje, które pomogą w codziennym prowadzeniu biznesu. Zawiera cenne informacje dla wszystkich przedsiębiorców,  którzy chcą dokonać znaczących zmian w swoim biznesie i myślą o kupnie lub sprzedaży firmy lub nieruchomości, albo zastanawiają się nad przekształceniem w inny podmiot. To także źródło cennych informacji dla inwestorów oraz przedsiębiorców poszukujących kapitału. Informacje tu zawarte mogą być przydatne przy negocjowaniu umów.

Serwis odnosi się również do kwestii sporów pomiędzy stronami różnych transakcji i zasad ich rozwiązywania w postępowaniu sądowym, w tym arbitrażowym. Prawnicy w artykułach omawiają też aspekty prawne dotyczące inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE).

O autorach

 

Anna Dąbek h500

Anna Dąbek – adwokat skoncentrowana na osiągnięciu optymalnego rezultatu prowadzonych negocjacji. Prawnik z kilkunastoletnim stażem w świadczeniu usług prawnych z zakresu prawa nieruchomości i prawa budowlanego dla firm z rynku komercyjnego i mieszkaniowego. Uczestniczyła w negocjacjach szeregu umów sprzedaży nieruchomości, o finansowanie inwestycji, o zarządzanie, budowlanych. Jej doświadczenia obejmują prawną obsługę procesu inwestycyjnego szeregu centrów handlowych, parków logistycznych, budynków biurowych i mieszkalnych, a także inwestycji hotelowej i zakładów przemysłowych. Jej pasją są umowy najmu – posiada szczególnie bogatą praktykę w zakresie przygotowywania i negocjowania umów najmu lokali komercyjnych w centrach handlowych- doradzała w procesie komercjalizacji i rekomercjalizacji szeregu  centrów handlowych w Polsce.

 

Witold Chmarzyński h500

Witold Chmarzyński – radca prawny o wyjątkowej umiejętności biznesowego rozpatrywania zagadnień prawnych. W swojej praktyce koncentruje się na obsłudze podmiotów gospodarczych z polskim, jak i zagranicznym kapitałem. Wśród jego specjalizacji wymienić można m.in. przekształcenia spółek i działalności gospodarczych, transakcje fuzji i przejęć, bieżącą obsługę firm, wsparcie merytoryczne dla właścicieli biznesu. Posiada również bogate doświadczenie w szeroko pojętym prawie nieruchomości. Obsługiwał liczne transakcje kupna oraz sprzedaży działek budowlanych, lokali, magazynów. Jego pasją (prywatną jak i zawodową) jest elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, prelegentem na licznych konferencjach poświęconych tematyce prawnej elektromobilności.
Przez klientów ceniony szczególnie za sumienność, zaangażowanie, znajomość specyfiki branży biznesowej i doświadczenie we współpracy w środowisku międzynarodowym. W ramach hobby uprawia żeglarstwo oraz biegi długodystansowe, a także pogłębia umiejętności gry w brydża towarzyskiego i sportowego.

 

Emil Cieślilowski h500

Emil Cieślikowski – adwokat doskonale rozumiejący potrzeby klientów specjalista z blisko czternastoletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych, a także osób fizycznych. Zajmuje się przede wszystkim reprezentowaniem klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, arbitrażowymi i Sądem Najwyższym. Brał udział w kilkuset postępowaniach jako pełnomocnik podmiotów gospodarczych, między innymi z branży nieruchomościowej, motoryzacyjnej, spożywczej, wydawniczej, przetwórczej i usługowej. Największe doświadczenie posiada w prowadzeniu negocjacji i sporów związanych z najmami powierzchni handlowych, magazynowych i biurowych. Wspomaga klientów także na etapie przedsądowego rozwiązywania sporów oraz w mediacjach. Doświadczenie zdobywał przez kilkanaście lat współpracując z renomowaną kancelarią prawną, która od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita.

 

Marcin Juszczyk h500

Marcin Juszczyk – adwokat i specjalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Odbył staże zagraniczne na DePaul University, College of Law w Chicago (1992) i w kancelarii prawnej Cameron Markby Hewitt w Londynie (1994). Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, obsłudze prawnej inwestycji budowlanych, spółek handlowych, fuzji i przejęć. Uczestniczył w szeregu projektów deweloperskich i budowlanych wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, centrów logistycznych, inwestycji mieszkaniowych i biurowych, zakładów przemysłowych na terenie całego kraju, reprezentując czołowych deweloperów i inwestorów działających na polskim rynku. Zajmował się również szeregiem projektów z zakresu prawa spółek, w szczególności w zakresie fuzji i przejęć spółek przez inwestorów zagranicznych, prywatyzacji, ofert publicznych.

 

Zapraszamy do kontaktu

Witold Chmarzyński  +48 694 638 529
witold.chmarzynski@cclaw.com.pl

Emil Cieślikowski  +48 693 950 570
emil.cieslikowski@cclaw.com.pl

Anna Dąbek  +48 602 645 040
anna.dabek@cclaw.com.pl

Marcin Juszczyk  +48 601 287 056
marcin.juszczyk@cclaw.com.pl

 

Strona zapisuje pliki cookies na Twoim komputerze. Dowiedz się więcejRozumiem